Позив за пријаву на онлајн обуку „Подршка ученицима из осетљивих група у дигиталном и непосредном окружењу“

9159

Завод за унапређивање образовања и васпитања у сарадњи са УНИЦЕФ канцеларијом у Србији и партнерском организацијом Центар за образовне политике, позива наставнике разредне и предметне наставе и стручне сараднике да учествују у бесплатном програму стручног усавршавања „Подршка ученицима из осетљивих група у дигиталном и непосредном окружењу“ који има за циљ јачање капацитета запослених у школама за рад са и пружање подршке деци избеглицама, мигрантима и странцима, али и са ученицима који долазе из других осетљивих група као и свим осталим ученицима којима је потребна додатна подршка у образовању.

Програм стручног усавршавања ће се остваривати онлајн, на платформи Мудл Центра за образовне политике, у укупном трајању од 5 недеља.

Програм садржи три тематске области под које потпадају различити садржаји. Конкретније, тематске области које обухвата обука су –  1. Инклузивно образовање и образовање деце миграната, избеглица и странаца 2. Клубови за учење – концепт, важност и успостављање 3. Педагошке, методичке и психолошке компетенције запослених потребне за квалитетно образовање свих ученика урачунавајући и ученике избеглице/мигранте/странце.

Посебна пажња је посвећена томе да се поштује време учесника обуке и да предвиђени ангажман учесника по недељи обуке не превазилази 8 сати.

Обука је акредитована као програм од јавног интереса које решењем одобрава министар (број решења министра: 601-00-00018/2023-16 од 6.04.2023. године; каталошки број 5377)  и по завршетку целокупне обуке учесници ће добити уверење о савладаној обуци програма стручног усавршавања у трајању од 40 сати (40 бодова).

По завршетку обуке, полазници ће:

  • Разумети кључне принципе инклузивне културе и праксе, стратешки и законодавни оквир инклузивног образовања урачунавајући и образовање ученика избеглица/миграната и механизме подршке инклузивном образовању на националном и локалном нивоу,
  • Моћи да остварују наставу засновану на савременим концептима и показатељима квалитетне наставе,
  • Разумети кључне факторе који утичу на учење и напредовање,
  • Знати како настава и учење могу да се индивидуализују и прилагоде образовним потребама различите деце,
  • Знати да мотивишу ученике за учење,
  • Знати шта је и како се постиже осећање добробити ученика,
  • Бити оснажени да примењују иновативне видове подршке ученицима као што су клубови за учење.

Линк за пријавуhttps://cep.uverenja.rs/?action=page/participant&p=Q1Q1eFRYOWh3dnpKVGdZL2FoUHBXUT09  

Крајњи рок за регистрацију је среда 30. новембар 2024. године (до поноћи).

Сви детаљи око приступа обуци биће достављени пријављеним полазницима путем имејла.

Уколико имате додатних питања око обуке контактирате Центар за образовне политике (nadzic@cep.edu.rs).