ЈАВНИ ПОЗИВ
#ДигиталнаЕкспедицијаИзазов 2021/2022
Велико нам је задовољство да вам представимо пројектни #ДигиталнаЕкспедицијаИзазов чији је циљ да подржи и награди најбоље идеје за креирање дигиталног
који ће допринети повећању нивоа ученика основних и средњих школа у Републици Србији.Дигитална експедиција је наше заједничко путовање, освајање нових знања и упознавање крајолика који обликују дигитална трансформација света у коме живимо и четврта индустријска револуција. Једва чекамо да заједно са вама кренемо у ову велику авантуру.
Пројектни изазов пред вама има врло јасан задатак: осмислити идејни пројекат за креирање дигиталног отвореног образовног ресурса (веб-сајт, текст, видео, видео-игра, апликација за мобилне уређаје и сл.) који се може користити као
у циљу повећања нивоа дигиталне писмености ученика, али и опште популације.Пројектни изазов је отворен за школске тимове из основних и средњих школа, које могу чинити 3-5 ученика и 1-2 наставника-ментора. Пријаве су отворене од 24. новембра до 28. децембра 2021. до 15h. Пријављивање се врши попуњавањем онлајн формулара. Комисија ће изабрати пројектне предлоге чија ће реализација бити подржана у износу између 100.000,00 РСД и 200.000,00 РСД. За сва додатна питања или недоумице можете погледати нашу страницу са додатним објашњењима, као и правилник конкурсног изазова.
Школски тимови које комисија одабере за добијање подршке, у складу са критеријумима јавног позива, добиће наведена финансијска средства и имаће на располагању шест недеља да реализују свој пројектни предлог. Организатор изазова ће победничким пројектним тимовима поред финансијске подршке обезбедити и подршку кроз консултације и менторства од стране експерата у овој области.
“#ДигиталнаЕкспедицијаИзазов 2021/2022” је заједничка иницијатива Фондације Propulsion Фонд, Иницијативе “Дигитална Србија”, Завода за унапређивање образовања и васпитања (ЗУОВ) и Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања (ЗВКОВ), која се реализује у партнерству са Америчком агенцијом за међународни развој (USAID) у оквиру пројекта “Иницијатива за нову медијску и дигиталну писменост” (кратко “Нова писменост”).